Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

как да махна излизащи съобщения за *.shx

AutoCAD Формула

Здравейте, независимо от версията, при отваряне на чужди файлове или външни референции, ми се появява съобщение "select shape file" с разширение shx. Какво представляват и как да прекратя появяването им?


Това съобщение се появява, защото в твоя AutoCAD (компютър) не е намерен шрифт, който е използван на чуждия чертеж. Не е болка  за умиране! ;-) Просто затваряш съобщението - как да се избегне-- не зная. Новите версии на AutoCAD не се толкова капризни към шрифтовете....

Благодаря

И аз имам същия поблем. Изпратиха ми файл с геодезично заснет парцел. Копирах чертежа в моя файл и ситуирах къща в/у него. Изпратих файла на ланд.ш.арх., за да направи озеленяване и... ето го проблема. Къщата я няма, стените в разпределенията ги няма. На моя компютър ги има и дори мога да ги разпечатвам на хартия, но когато ги пратя на някой друг - ги няма. До скоро ползвах autocad architecture 2009 и нямах този проблем. Сега ползвам 2014. Когато отварям файла се показва съобщение, че ми липсва shx файл. Ще съм Ви много благодарна, ако можете да ми помогнете.<br/>P.S. Извинявам се, ако не ползвам правилна терминология, но това е, защото нямам техническо образование, просто помагам на една възрастна дама, която не може да работи с компютър.

Здравей, Yuliya 


При пращане на файл до други лица ползваш ли eTransmit..  питам защото твоя проблем по скоро ми изглежда точно на това ... ако къщата е прикачена като подложка пращайки я на друг човек при него подложката липсва... ако не ти представлява проблем прати чертежа така както го пращаш на други хора на [email protected] или пък го качи в google drive и сложи еидн линк ако не е проблем да го споделиш де за да се види какво точно се случва когато се отвори чертежа.Тогава може да сме ти по полезни във форума.

Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.