Здравейте, в модул 1 урок 9 споменахте, че ще говорим как при работа в екип основните настройки на АutoCad да бъдат запазвани на сървър, т.е. палетите с инструменти, настройките и шаблоните за плотиране да са еднакви за всички в мрежата. Може би това остана като тема, която да ни дообясните.
Всъщност в курса за блокове говорим по-подробно на тази тема и въобще как да организираме билбиотеките си. <br/>https://aula.bg/kurs-AutoCAD-blokove <br/> <br/>Принципът е, че палетите всъщност са файлове. И можем да създадем една папка на сървър и да копираме палетите в нея. <br/> <br/>След това указваме на Аутокад къде е таза папка (прави се на всеки компютър в офиса) и вече палетите са на сървъра. <br/> <br/>Тази настройка се прави в Tools -> Files -> Tool Palettes Locations <br/>като там или добавяме пътя към папката на сървъра (ако искаме да запазим и лоаклните палети и общите) <br/>или премахваме локалните и само оказваме папката на сървъра (тогава всички имат еднакви палети от сървъра). <br/>