Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Защо не се появява редакторът, поради което не мога да прикачвам снимки към въпросите си към Аула?

AutoCAD Формула AutoCAD CAD/BIM Проектиране

Следвайки указанията във видеото за прикачване на снимки във въпрос, след като съм натиснал клавиш prt.sc във файла (чертежа) и после при натискане на клавишната комбинация ctrl+V в реда за въпроса, там не се показва нищо, т. е. не се появява редакторът, където да слагам за пояснение стрелките, цвета им и на края "дискетата". Браузърът, който ползвам е google chrome. Кликвам вътре в полето, за отговор, когато прилагам Ctrl + V. В началото,стана, но само веднаж, само с натискане на клавиш prt.sc , т. е. без да съм правил screenshot (не знам как се дава това, но предполагам, че това е prt.sc + който и да е клавиш от F1 do F12?), но едва ли моята клавиатура има second function - Fn. Интересно, обаче, защо като дам ctrl+V не в Аула, а някъде другаде, изображението веднага се прикачва, но пак без да се появява редакторът? Това не е лошо, но нали ми трябва да пращам снимки към въпросите в Аула, а не другаде?

Здравейте инж. Кръстев, Извинете ме, че Ви занимавам отново с проблема за непоявяването на редактора при опита ми да илюстрирам въпросите си със снимки. В почти повторения ми въпрос Ви отговорих, че ползвам Google Chrome и за даване на CTRL+V насочвам курсура там, където трябва. Въпреки това, обаче, пак не се отваря редакторът и не мога да изпратя снимката с "касетката" в него.

Здравейте, инж. Кулев.

Не знам наистина какво точно се случва, ползвам Chrome с windows 10 и когато направя Screen Shot и след това с Ctrl + V поставя снимката, при положение че съм кликнал в полето за отговор, то снимката се поставя без никакъв проблем - снимка 1.

Екранна снимка от форума

Така както описахте проблема е много специфичен, казвате че ако натинстен Ctrl + V примерно след направа на print screen някъде другаде всичко работи, което означава че явно сте направил Print Screen правилно, може би.

Затова ви попитах и с кой броузър сте, защото на някой браузъри когато се прикача съобщение нещо се "счупва" и не може да се прикачи изображнието, а вие казвате Chrome.

Нека пробваме така, отворете един чертеж и натиснете *Prt Sc от клавиатурата, след това елате тук в тази тема и дайте отговор под моя комантар, като в отговора след като сте натиснал Prt Sc тук в полето за отговор натиснете Ctrl + V*

Ако не стане то следва случая да е много инцидентен и странен.

Тогава нека да пробваме тогава с друг броузер ако е възможно исталирайте една mozzila firefox и да видим там какво ще се случи, дали ще проработи.

И само едно поясненение на база въпроса ви по-горе ... натискането на Prt Sc бутона реално е направа на print screen.

Инсталирах mozzila firefox и влязох оттам. Изглежда стана.

Екранна снимка от форума Благодаря Ви отново за търпението и изчерпателните напътствия!

Моля!

Супер е, че вече може да вмъкваш снимки в отговорите си.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.