Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Какво се прави когато трябва да се вадят от чужди чертежи?

AutoCAD Формула AutoCAD CAD/BIM Проектиране

Добре. Когато чертежите са си мои, количества може да се вадят лесно при правилно подредени от мен слоеве, правилно създадени блокове и т. н. Но какво да се прави, моля, че когато трябва да се свалят количества от чужди чертежи, тези, същите, ще са също с всички необходими за лесното и вярно сваляне на количествата изисквания (слоеве, блокове...)? Какво им пука на другите, че някой трябва да се мъчи да вади някакви количества? Не се ли обезсмислят тогава всичките тези команди и др., нужни за ваденето на количества? Я нещо ще е в слой 0, примерно, я две или повече различни неща ще са в един и същи слой и т. н. Как да се процедира тогава, моля? Благодаря.

Здравей, Ивайло.

Това което може да се промени в ситуацията е да променш линиите, блоковете и т.н. по начин удобен за теб за да може да си извадиш количествата. Понякога това може да отнеме доста време, но ако искаме по-малка вероятност за пропуск, няма как.

Другото е да се съберете с колегите и да обсъдите работата си в AutoCAD и спазването на малки принципи, които ще доведат до по-лесна и по-ефективна работа в екипа ви.

Ако става за големи обекти, то нека да има специален човек който да е отговорен за спазването на правилата при чертежите и менажирането на целия еки по отношение на графичната част.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.