Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Как да направя разгъвка на конус, така, че след разпечатването и в 1:1, с плотер, да я използвам за шаблон по който да изрязвам тенекия и ламарина?

AutoCAD Формула 3D AutoCAD CAD/BIM Проектиране

Как да направя разгъвка на конус, така, че след разпечатването и в 1:1, с плотер, да я използвам за шаблон по който да изрязвам тенекия и ламарина? Програмата разполага ли с команда за автоматична разгъвка или е необходимо с "Ауто лисп", да си генерирам подпрограма и бутон? То по принцип има много други начини (аналитичен-формули и изчисления; графичен с построения,...)... В Solid Works, съм виждал как става, но за Auto CAD търся.

Здравей,

Препоръката ми е когато става дума за разгъвки, да ползваш - Solidworks или Inventor.

Попитай в раздела на Inventor в Aula, съсъ сигурност ще ти помогнат.

Що се касае до AutoCAD ето тук: Как да получа автоматично разгъвка на шина? има подобна тема в която има препратка към една програмака която е допълнителен plugin към AutoCAD, която програмка прави разгъвки, може да я пробваш нея.

Аз до момента я правих с Auto CAD, с помощта на геометрични построения, но става по-бавно.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.