Attributes and visibility
Имам динамичен блок с различни състояния на видимостта. В едно от състоянията нямам атрибут , а в останалите имам. Когато вкарвам блока, ми излиза диалогов прозорец, в който трябва да напиша стойността на атрибута. Как мога да премахна диалоговия прозорец само за състоянието на блока, в което нямам прикачен атрибут?В останалите състояния да си се показва. Благодаря предварително!
Нека да изясним процеса първо. <br/> <br/>1. Вкарваме блок <br/>При вкарването на блок или излиза диалогов прозорец или не. <br/>Контролирането на това е описано тук: <br/>https://aula.bg/autocad-blokove-kontrolirane-na-vidimostta-i-dialogovite-prozorci-pri-atributi <br/> <br/>2. Избираме видимостта <br/>Тогава се скриват/показват атррибутите <br/> <br/>Тоест на фаза вкарване на блока ние още не сме избрали видимост и тогава няма как програмата да знае коя е видимостта и дали да пита за атрибут или да не пита. <br/> <br/>Ако се зададе Preset=Yes няма да пита за стойност. <br/> <br/>